Zasady pierwszej randki w opinii specjalistów

lachendes paar zeigt herzPierwsza randka to spore wyzwanie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, co często kończy się permanentnym odczuwaniem stresu oraz problemem z pokazaniem się z jak najlepszej strony, gdy już do spotkania dochodzi. Zarówno kobiety jak i mężczyźni popełniają na randkach wiele błędów, które mogą niewłaściwie rzutować na przyszłość kreując fałszywe pierwsze wrażenie. A jak wszyscy doskonale wiemy, najczęściej pierwsze wrażenie decyduje o przyszłych relacjach, ich charakterze i stopniu. Dlaczego niektóre randki skutkują udanym i pełnym wzajemnego zrozumienia związkiem partnerskim, a inne kończą się niesmakiem i uściśnięciem ręki pod domem? Okazuje się, że nie za wszystko odpowiada chemia, feromony, czy inne powszechnie uznawane czynniki oddziałujące na relacje interpersonalne, ale przede wszystkim lekceważenie podstawowych zasad komunikacji międzyludzkiej.

W związku z licznymi zapytaniami postanowiliśmy sprawdzić, jakie są najczęściej popełniane błędy podczas pierwszych randek i zweryfikować zebrane dane z opiniami ekspertów od spraw damsko-męskich. Tak powstał niniejszy mini poradnik, wskazujący co robić, a czego się wystrzegać, aby pierwsze spotkanie nie okazało się zarazem ostatnim.

Jerry Kelly, specjalista w zakresie rozwoju osobowości wskazuje, że nie powinniśmy mylić randki ze spotkaniem z osobistym terapeutą, co ponoć jest dość powszechnym zachowaniem. Zapominamy bowiem o tym, że podczas pierwszego spotkania mamy przede wszystkim wyeksponować to, co jest w nas najlepsze, pamiętając przy okazji o tym, że to właśnie wyważona tajemniczość jest najbardziej pociągająca. To wszystko ma pobudzić zainteresowanie naszego randkowego partnera oraz zachęcić go do dalszego poznawania nas, co oznacza alternatywę kolejnych spotkań. Podczas pierwszego umówionego spotkania niebezpieczny okazuje się zupełny brak wiedzy o drugiej osobie, bo w innym wypadku jesteśmy skazani na niebezpieczeństwo krępującej ciszy. Obie strony muszą postępować ostrożnie i nie zrzucać całego ciężaru z duszy dla uniknięcia krepującej ciszy albo dla zagadania poczucia niepewności i stresu. Nasze słowa muszą być wyważone i podparte rozsądkiem.

Karen Woods, profesjonalna trenerka zachowań ludzkich podkreśla, że pierwsze randki są zdradliwe i że niestety trzeba usilnie pracować nad samoświadomością, by wszystko odbywało się jak należy i by zyskać kontrolę nad tym, w jaki sposób jesteśmy odbierani. Sugeruje, aby ocenzurować nieco opowieści o swoim życiu i zdecydowanie pominąć fakty związane z poprzednimi „podbojami”. Specjalistka wskazuje, że warto poprosić najbliższe osoby ze swojego otoczenia o wsparcie polegające na określeniu przez nich naszych kilku najlepszych i najgorszych cech osobowości i konkretnych zachowań. Jeżeli będą to osoby szczere, to na pewno zrobią to bez trudu. Teraz wystarczy zapamiętać ich słowa i postarać się wyciągnąć z nich wnioski. Należy jednak pamiętać, że kobiety i mężczyzn odstraszają różne rzeczy, co zapewne wynika z różnic wynikających między obiema płciami.

Należy pamiętać, że randkowanie jest procesem, więc powinniśmy się skupić na poznawaniu drugiej osoby i dawkowaniu informacji o sobie. Celem podstawowym powinny stać się trzy randki, a dopiero później można zdecydować czy dalsze spotykanie się ma sens, bo przecież pierwsze wrażenie bywa złudne. Pierwsza randka jest próbą przez którą trzeba przejść z podniesioną głową i pełną świadomością siebie i swoich oczekiwań, gdyż naprawdę chodzi o to, czego nie mówimy, a co sugerujemy.

Jedna myśl nt. „Zasady pierwszej randki w opinii specjalistów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>